Puchacz radzi

Wspólny projekt Fundacji “Skrzydła Kultury” i Teatru Muzycznego “IWIA” realizujący muzyczną edukację dzieci i młodzieży w zakresie muzyki klasycznej. Przybliża w przystępny i wesoły sposób twórczość największych kompozytorów polskich i zagranicznych oraz aktywizuje dzieci i młodzież do poszukiwań kultury wyższej w internecie kosztem prostej rozrywki. Istotnym elementem wzmacniającym trwałość zadania jest pogadanka z dziećmi po przedstawieniu nt zachowań prezentowanych przez główne postaci.

Edukacyjna baśń pt: “Opowieści Starej Wierzby”, to historia pozbawionych domu mieszkańców lasu, którzy w zaskakujący sposób, stają się dla siebie najbliższymi przyjaciółmi. Lis, Puchacz, Sroka i Mysia rodzina, przeżywają wspólnie, przeróżne perypetie i przygody. Okazuje się, że ich dotychczasowe cechy charakteru ulegają przemianom i przeistoczeniom, co w efekcie sprawia, że cała opowieść kończy się, jak to zwykle w bajkach bywa, nieoczekiwanie i zaskakująco dobrze.

Akcja baśni przebiega przy akompaniamencie najsłynniejszych melodii muzyki klasycznej; W.A. Mozarta, F. Chopina, G. Rossiniego, D. Szostakowicza, P. Czajkowskiego, G. Bizeta i L. Bethovena. Dobranie powyższego repertuaru muzycznego w połączeniu z polskimi tekstami, ma przybliżyć dzieciom brzmienia wspaniałej muzyki, niestety mało znanej i niepopularnej.

Całość barwnej opowieści dopełniają nietuzinkowe kostiumy zwierząt, scenografia, gra świateł, choreografia, mistrzowska gra aktorów, śpiewaków i tancerzy. Baśń, edukuje także w zakresie ekologii, zdrowego odżywiania i wychowywania, nie tylko dzieci, ale także ich opiekunów.

Realizacja projektu wrzesień 2020 – czerwiec 2021

Comments are closed.