o nas

Pomysłodawcą, fundatorem i twórcą Fundacji “Skrzydła Kultury” jest Izabela Witwicka. Ukończyła studia na Wydziale Wokalno-Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Katowicach, na kierunku wokalistyka wokalno-aktorska, Policealne Studium Wokalno-Baletowe w Gliwicach, Państwową Szkołę Muzyczną I-go i II-go stopnia w Nowym Sączu. Na co dzień zajmuje się działalnością w zakresie kultury, wystawiania przedstawień artystycznych, edukacji, działalności literackiej i twórczej.

Od 2008r. dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego “IWIA”. Wraz z realizatorem Marcin Witwickim, wyprodukowali i wystawili (libretto, reżyseria, choreografia, scenografia) kilkanaście spektakli, będących w bieżącym repertuarze teatru “IWIA”. Jeden ze spektakli, “Lata 20-te, Lata 30-te”, został laureatem “Złotego Liścia”, 10-go Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga. Łącznie wszystkie tytuły zostały zagrane niemal 500 razy.

W latach 2000 – 2016r. solistka Gliwickiego Teatru Muzycznego. Grała role pierwszo i drugoplanowe w produkcjach operowych, operetkowych, musicalowych i koncertach, np: “Wesoła Wdówka”, “Wiedeńska Krew”, “Orfeusz w Piekle”, “Księżniczka Czardasza”, “Ptasznik z Tyrolu”, “Anna Karenina”, “Hello Dolly”, “Ragtime”, “42 Ulica”, “Kot w Butach”, “101 Dalmatyńczyków”, “Skarby Złotej Kaczki”, “Z batutą i Humorem”.
Jest zdobywczynią nagród: Złotej Maski w kategorii „Spektakl roku dla dzieci” za baśń muzyczną dla dzieci Jerzego Hundziaka “Kot w Butach” oraz Złotej Maski w kategoriach: “Nagroda specjalna”, “Nagroda II Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Muzycznych w Gdyni”, “Nagroda Specjalna Jury „dla Zespołu Aktorskiego GTM za wspaniałą zbiorową kreację za spektakl “Ragtime” Stephen Flaherty.

Artystycznie realizuje się także w stworzonej i prowadzonej Szkole Śpiewu i Sceny, gdzie młodzi adepci sztuki wokalnej i aktorskiej przygotowują się do egzaminów na uczelnie wyższe, a także podnoszą kwalifikacje ze sztuki scenicznej.

Comments are closed.